Субота, 20.04.2024, 13:35
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
manki.at.ua
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 106
Форма входу
Пошук
Block title
Головна » Статті » Опис тварин

Опис Слона
Слон - родина ссавців ряду хоботних. До цього сімейства в наш час відносяться найбільші наземні ссавці. З збережених видів сімейство включає в себе три види слонів, що належать до двох родів - Африканські слони і Індійські слони, це - Саванний слон, Лісовий слон, Індійський слон.
Інші види, в тому числі мамонти, вимерли у льодовиковий період, що закінчився близько 10 000 років тому.
Слон - найбільше ссавець на нашій планеті! Самий великий слон з коли-небудь живуть на Землі був зареєстрований в Анголі в 1956 році. Цей самець важив близько 12000 кг., А у висоту досягав 4,2 м., що на метр вищий за середній Африканського слона. Найменші слони, розміром з корову або крупну свиню, мешкали в доісторичному періоді на острові Крит. Слони є королівським символом Азіатської культури і відомі своєю відмінною пам'яттю і високим інтелектом, і їх навіть прирівнюють до китів і гоминидам (що відносяться до сімейства вищих приматів). Аристотель одного разу сказав, що слон - "тварина, яка перевершує всіх інших в дотепності і інтелект". Недавні відкриття показали, що слони можуть зв'язуватися між собою на довгих відстанях, виробляючи глухий гуркіт, який проходить по землі швидше, ніж звук по повітрю. Інші слони отримують повідомлення через чутливу шкіру на підошвах ніг і хоботів. Вважається, що саме таким чином групи закликають один одного до допомоги.
Африканські слони водяться у степах Африки, від півночі до півдня. Зустрічаються і в Єгипті. Але на самому півдні материка не зустрічаються. І самці, і самки африканського слона мають бивні, щоправда, різних розмірів. Дорослий слон виростає до 4 метрів при вазі близько 7 тонн.
Індійські слони поменше, до 3 метрів, а важать до 5 тонн. Вуха порівняно невеликі. В індійських слоних немає бивнів. Живуть вони в джунглях Індії, Бірми, Індокитаю, на Суматрі і Цейлоні (тут їх не більше тисячі).

Вони набагато миролюбнішим африканських слонів. Тому часто люди перетворюють їх у своїх помічників. Найчастіше слонів використовують на лісорозробках, де вони не тільки переносять важкі стовбури спиляних дерев, а й виконують складні роботи, укладаючи розпиляні дошки в певному порядку, навантажують і розвантажують баржі, витягують колоди з води.
У сучасних слонів є всього одна пара бивнів, на відміну від стародавніх предків, у яких їх могло бути по 2 пари. Нижніх різців та іклів немає.
Скелет масивний, вагою близько 15% від загальної маси слона. Шкіра покрита рідким волоссям, а ось слоненята народжуються більш кошлатими.
Найдивовижніша особливість - це хобот, який представляє собою зрісся з верхньою губою ніс. Хобот володіє великою силою, бо складається з дуже розвинених м'язів. Слон може одним хоботом підняти цілу тонну.
Живуть слони в стадах, від 15 до 30 слоних і маленькі слоненята (слониха в середньому народжує за все своє життя 4-5 разів з одного слоненяті), кілька молодих слонів і один дорослий ватажок. У Африці можна зустріти стада з декількох сот слонів. У такому стаді всі родичі.
Дуже рідко можна зустріти кілька слоних або парочку слонів без свого стада. Такі одинаки досить небезпечні, тому що набагато агресивніше і сміливіше своїх побратимів, що живуть в стадах.
Більшу частину всього життя слони проводять у дорозі. Повільно йдуть, об'їдаючи з дерев кору і листя. Ночують по можливості біля водойм.
Не треба думати, що це дуже незграбне тварина. Він здатний з дивовижною легкістю пересуватися по рівнині.
Тим більше, навіть болото йому не перешкода. Їх кінцівки влаштовані так, що їх не засмоктує. Гарячі степи і снігу вони теж долають, не роздумуючи.

Слони добре плавають, але, звичайно, пірнати не вміють. Вони можуть плисти не поспішаючи цілий день, причому без зупинок.
Живуть слони, як і людина, у середньому 50-70 років. Тварина рідко вмирає від старості. У природі на них можуть нападати різні хижаки - леви, гієни, дикі собаки ...
Слони входять до четвірки найрозумніших тварин, куди входять ще мавпа, собака і дельфін. Пам'ять у слонів чудова. Людини, який обійшовся з ним погано, слон пам'ятає все своє життя. При зустрічі може навіть постаратися помститися. Він запам'ятовує місця, в яких йому було погано, і намагається більше там не з'являтися.
Симпатяги - такими представляється слон для багатьох. Але ж слон входить в десятку найнебезпечніших тварин нашої планети. Не треба взагалі думати, що це лише добре і нешкідлива тварина ...
Уважно спостерігайте за тваринами, тому що мова жестів у слонів дуже виразний. Важливий сигнал до небезпеки - розчепірені величезні вуха. Коли тварина чимось перелякано, то воно видає звук, що дуже нагадує вереск. Переляканий слон теж небезпечний. Він може побігти в паніці, зносячи все на своєму шляху.
Страх і жах, паніка і трубний рев - так проявляється раптова лють, яка інколи трапляється зі слонами. І тоді слон одержимий жагою руйнації та вбивства. Він змітає все на своєму шляху - ламає будинки, паркани, вириває дерева, вбиває тварин і людей, які трапляються йому. Деякі буйствували цілими роками, і тоді люди були змушені залишати свої поселення. Скажені слони трапляються в Індії і на Цейлоні, набагато рідше в Африці.
На початку століття зафіксовано випадок з цим слоном-маніяком. Цілих 5 років він тероризував жителів невеликих індійських сіл. Слон зненацька нападав на селища, руйнував будинки, кидався на домашніх тварин і людей. Врешті-решт, був організований спеціальний загін з військових, які й спіймали цього монстра. До цього часу на рахунку слона було 30 вбитих людей.
Існує кілька версій такої поведінки: вірус, сп'яніння деякими ягодами чи лють після укусу комахи або змії. Але до кінця поки ще невідомо, що є дійсною причиною.
Зазвичай, в дикій природі слони самі намагаються не зв'язуватися з людиною, обходять його стороною. Але ж людина - істота вкрай цікаве. У 1989 році в одному африканському заповіднику сталася трагедія. Сім'я, що мандрує на автомобілі, вирішила під'їхати зовсім близько до стада, щоб трохи краще розгледіти маленьких слоненят. Тварини, які порахували людей небезпечними, вирішили охороняти своє потомство. Дорослі слони з неймовірною швидкістю кинулися на машину, перевернули її своїми сильними хоботами і почали топтати, але ж тільки в одному слоні кілька тонн. У мить машина була зім'ята. На жаль, ніхто з людей не вижив.

Категорія: Опис тварин | Додав: AndriyKinder (10.04.2011)
Переглядів: 9740 | Коментарі: 2 | Теги: ссавець, Саванний слон, індійський слон, найбільший ссавець у світі, африка, Ариканський слон, слон, Лісовий слон | Рейтинг: 4.1/8
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Для користувачів
Привет: Гость

Сообщения:

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Категорії розділу
Мої статті [7]
Новини [3]
Політика [1]
Скандали [0]
Гламур [0]
Анекдоти [0]
Офіс [0]
Здоров'я [0]
Кримінал [0]
спорт [0]
Опис автомобілів [0]
Опис мотоциклів [2]
Опис ігор [1]
Опис тварин [6]
Для автомобілістів [11]
Веб-Мастерам [3]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний хостинг uCoz