Вівторок, 16.04.2024, 07:39
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
manki.at.ua
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 106
Форма входу
Пошук
Block title
Головна » Статті » Опис тварин

Опис жирафи
Жираф - ссавець із загону парнокопитних, родини жирафових. Є найвищим наземним тваринам планети. Щоб відрізнити від родича окапі («лісового жирафи»), іноді називають "степовою жирафом.
Жираф - африканське тварина. Мешкають у відкритих степах - саванах з рідко розташованими деревами та чагарниками. Живуть невеликими стадами по 12-15 особин. Харчуються переважно листям та гілками різних акацій.
Жирафи дуже миролюбні істоти. Вони об'єднуються в невеликі стада. Кожен член цього стада дуже шанобливо ставиться до інших, поважає і любить свого ватажка. Драк майже не буває. Якщо ж треба з'ясувати, кому керувати в стаді, влаштовуються безкровні дуелі. Претенденти сходяться впритул і починають бити один одного шиями.
Дуель між самцями триває недовго, не більше чверті години. Переможений відступає, але він не виганяє з стада, як це буває у багатьох тварин, а залишається в ньому на правах рядового члена.
Народження жірафенка - радісна подія для всього стада. З'явився на світ, жірафенка, кожен дорослий ніжно вітає дотиком носа.
Жирафи мужньо захищають малюків, чиї б вони не були. Особливо захищає своє потомство мати. Вона, не замислюючись, кидається назустріч зграї гієн, не відступає перед левами, навіть якщо їх декілька.
Днів через десять у жірафенка з'являються маленькі ріжки (до цього ріжки були як би втиснули). Він вже досить твердо стоїть на ніжках. Мати відшукує знаходяться поблизу інших самок з такими ж малюками і вони влаштовують для своїх нащадків «дитячий садок». Ось тут-то і підстерігає малюків небезпека: кожна матір починає сподіватися на інших і у неї притупляється пильність.
Жірафенок тікає з-під нагляду і легко стає здобиччю хижаків. До року з них доживає лише 25-30%.

Європейцями жираф спочатку був названий "camelopardalis" ("camel" - верблюд, "pardis" - леопард), оскільки він нагадує верблюда (у його манері пересування) і леопарда (через його плямистого забарвлення).
Перший жираф був привезений до Європи Гаєм Юлієм Цезарем у 46 році до н. е. .. У новий час, першим привезеним жирафом виявилося тварина, яке привезли араби в 1827 році. Кличка у тварини була Зарафа, що арабською означає «ошатний». Так Жарафа (вимовляли на європейський манер) дала увазі своє ім'я. Тому і сьогодні слово «жираф» у більшості мов вимовляється майже по-російськи.
Самці жирафа досягають висоти 5,5 м і важать до 900 кг. Самки, як правило, трохи менше і легше.
Довжина одного кроку жирафа - 6-8 м.
Жирафи вміють швидко бігати і в разі гострої необхідності досягають галопом швидкості 55 км / год, тобто на коротких дистанціях вони можуть перегнати скакового коня. Однак, як правило, вони ходять не поспішаючи, пересуваючи одночасно обидві праві ноги, потім обидві ліві. З-за свого великого ваги і тонких ніг жирафи можуть ходити тільки по твердій поверхні.
Ці, на перший погляд громіздкі і неповороткі тварини вміють і стрибати, долаючи навіть перешкоди заввишки 1,85 м.
У жирафів найбільше серце і найвищий кров'яний тиск з усіх наземних тварин. Адже серце жирафа качає кров приблизно на 3 метри вгору по шиї, щоб досягти мозку! Серце жирафа дійсно величезна: воно важить 11 кілограм, має довжину 60 сантиметрів і стінки в 6 сантиметрів завтовшки.
Жираф також має найдовший з усіх ссавців мову (50 см). Мова у жирафа чорного кольору.
Жираф може чистити вуха своєю мовою.
Зір у жирафа гостріше, ніж у будь-якого іншого африканського ссавця, за винятком гепарда.
До того ж величезне зростання дозволяє помічати предмети на дуже великій відстані.
Шия жирафа має тільки сім хребців - те ж саме кількість, що і шия людини. Хоча шия жирафа перевищує 1,5 м в довжину, шийних хребців всього сім, як і у більшості інших ссавців, включаючи людину. Просто кожен шийний хребець сильно подовжений.
Хоча жирафи іноді сплять лежачи, більшу кількість часу вони знаходяться у вертикальному положенні і сплять стоячи, іноді поміщаючи голову між двома гілками, щоб не впасти.
Категорія: Опис тварин | Додав: AndriyKinder (10.04.2011)
Переглядів: 10694 | Коментарі: 1 | Теги: ссавець, стадо, жираф, парнокопитні | Рейтинг: 2.7/6
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Для користувачів
Привет: Гость

Сообщения:

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Категорії розділу
Мої статті [7]
Новини [3]
Політика [1]
Скандали [0]
Гламур [0]
Анекдоти [0]
Офіс [0]
Здоров'я [0]
Кримінал [0]
спорт [0]
Опис автомобілів [0]
Опис мотоциклів [2]
Опис ігор [1]
Опис тварин [6]
Для автомобілістів [11]
Веб-Мастерам [3]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний хостинг uCoz