Понеділок, 19.08.2019, 12:35
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
manki.at.ua
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 104
Форма входу
Пошук
Block title
Головна » Статті » Мої статті

...чорна металургія
Криза 2008-2010 років та глобальні і регіональні тенденції

Наслідком світової фінансової кризи, що торкнулася, в числі інших, і металургії, стало уповільнення у 2008 році темпів зростання виробництва та споживання сталі і подальше зниження їх у 2009 р. Більш за все корекції піддалися регіональні ринки Європи та Азії.

Європа (в середньому за 2004–2008 рр. профіцит сталі склав 18 млн. т/рік); Південна Америка (5 млн. т/рік); Африка (1 млн. т/рік); Азія (70 млн. т/рік); СНД (65 млн. т/рік). Дефіцит сталі спостерігається у наступних регіонах: Північна Америка (в середньому за 2004–2008 рр. — 17 млн. т./рік); Близький Схід (26 млн. т/рік). Країни Океанії повністю задовольняють внутрішній попит на сталь.

У цілому за 1990–2008 рр. світове виробництво сталі збільшилося в 1,7 раза. При цьому в чорній металургії Східної Європи, СНД, зокрема в Україні, виробництво скорочувалося, внаслідок чого частка цих країн у світовому виробництві знизилася майже в 1,5 раза.

Перспективними є ринки країн — Японії, США, РФ, Південної Кореї. Зростання ВВП у цих країнах обумовлюється, перш за все, сферою матеріального виробництва і супроводжується зростанням споживання сталі, на відміну від розвинених країн, де рівень споживання сталі стабілізувався, а ВВП зростає здебільше за рахунок сфери послуг. Відповідно до чисельності населення, Китай може наростити споживання від 430 млн. т до 800 млн. т, Індія з 50 до 500 млн. т, Росія з 45 до 80 млн. т, Бразилія з 24 до 70 млн. т. За таким сценарієм споживання сталі до 2025 р. складе 2,2 млрд. т.

На Близькому і Середньому Сході спостерігається вельми значне зростання попиту на сталь, обумовлене потребами, пов’язаними з реалізацією нафтогазових проектів і активізацією діяльності у сфері будівництва. Цей ринок є найбільш перспективним для України. Другим за значимістю для України є ринок Азіатсько-тихоокеанського регіону (Індонезія, Філіппіни, Таїланд та ін.).

Розвиток сучасної світової металургійної промисловості характеризується такими тенденціями:
продовжується зростання обсягів світового виробництва сталі. При цьому найбільш високі темпи приросту виробництва демонструє Китай (понад 20 % на рік), який є одночасно і лідером з внутрішнього споживання металу; збільшення обсягу виробництва сталі і зміна частки окремих груп країн у світовому виробництві і в світових виробничих потужностях за рахунок підвищення частки безперервного лиття сталі та відповідного зниження витратного коефіцієнта сталі на прокат;
високий рівень інвестицій у дослідження і розробки забезпечує проведення наукових і технологічних досліджень, спрямованих на розвиток технологічної і технічної бази металургійного виробництва; очікується подальше збільшення надлишкових потужностей;
глобалізаційні процеси в металургії, що посилилися останніми роками, сприятимуть тенденції до перенесення гірничо-металургійного виробництва з розвинених країн у сусідні держави. У середньостроковій перспективі, при збільшенні відкритості ринку, метал вигідно вироблятиметься в регіонах з низькими витратами — в Україні, Росії, Казахстані, Бразилії, Мексиці, Китаї, Індії і Пакистані. У цих державах потужності продовжать нарощуватися без зниження їх завантаження. В той же час у високовитратних регіонах завантаження потужностей знизиться з 95–100 % до 80–85 %; у світовій гірничо-металургійній галузі продовжиться консолідація, яка виявиться в домінуванні транснаціональних компаній.

Категорія: Мої статті | Додав: julliana (12.04.2011)
Переглядів: 512 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Для користувачів
Привет: Гость

Сообщения:

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Категорії розділу
Мої статті [7]
Новини [3]
Політика [1]
Скандали [0]
Гламур [0]
Анекдоти [0]
Офіс [0]
Здоров'я [0]
Кримінал [0]
спорт [0]
Опис автомобілів [0]
Опис мотоциклів [2]
Опис ігор [1]
Опис тварин [6]
Для автомобілістів [11]
Веб-Мастерам [3]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019 | Безкоштовний хостинг uCoz