П`ятниця, 26.04.2024, 07:27
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
manki.at.ua
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 106
Форма входу
Пошук
Block title
Головна » Статті » Опис тварин

Бурий Ведмідь
Бурий ведмідь, чи звичайний ведмідь - хижий ссавець сімейства ведмежих; один з самих великих і небезпечних наземних хижаків.
Колись бурий ведмідь був звичайний по всій Європі, включаючи Англію та Ірландію, на півдні його ареал сягав північно-заходу Африки (гори Атласу), а на сході через Сибір і Китай доходив до Японії. До Північної Америки він, ймовірно, потрапив близько 40 000 років тому з Азії, через Берингову перешийок, і широко розселився в західній частині континенту від Аляски і до півночі Мексики.
Зараз бурий ведмідь винищений на великій частині колишнього ареалу; в решті областей нечисленний. У Західній Європі його роз'єднані популяції збереглися в Піренеях, Кантабрійськіх горах, Альпах та Апеннінах. Досить поширений в Скандинавії і Фінляндії, іноді зустрічається в лісах Центральної Європи та в Карпатах. У Фінляндії оголошено національною твариною.
В Азії він поширений від Передньої Азії, Палестини, північного Іраку і Ірану до півночі Китаю і Корейського півострова. У Японії зустрічається на острові Хоккайдо. У Північній Америці відомий під назвою «грізлі» (раніше північноамериканського бурого ведмедя виділяли в окремий вид), він численний на Алясці, на заході Канади, є обмежені популяції на північно-заході США.
Ареал бурого ведмедя в Росії займає майже всю лісову зону, за винятком її південних районів.
Популяційні відмінності між бурими ведмедями такі великі, що колись їх підрозділяли на безліч самостійних видів (тільки в Північній Америці їх нараховували до 80). Сьогодні всіх бурих ведмедів об'єднують в один вид з кількома географічними расами або підвидами.
Бурий ведмідь утворює декілька підвидів (географічних рас), що відрізняються розмірами і забарвленням. Найдрібніші особини водяться в Європі, найбільші - на Алясці і Камчатці - вони важать 500 і більше кг; траплялися гіганти вагою 700-1000 кг. Максимальний зафіксований вага самця камчатського ведмедя становив 600 кг, середній - 350-450 кг. Є відомості про те, що в осінній період вага особливо великих камчатських особин перевищує 700 кг.Самий великий ведмідь, спійманий на острові Кадьяк для Берлінського зоопарку, важив 1134 кг. Довжина європейського бурого ведмедя звичайно 1,2-2 м при висоті в холці близько 1 м і масі від 300 до 400 кг; грізлі помітно більше - деякі особини, ставши на задні лапи, досягають зростання 2,8-3 м; ведмеді, що живуть в середній смузі Росії, важать 400-600 кг. Дорослі самці в середньому в 1,6 рази більші за самок.

Зовнішність бурого ведмедя типовий для представника сімейства ведмежі. Тіло в нього потужне, з високою холкою; голова масивна з невеликими вухами і очима. Хвіст короткий, 65-210 мм, ледь виділяється з вовни. Лапи сильні з потужними, невтяжними кігтями довжиною 8-10 см, п'ятипалі, стопоходящие. Шерсть густа, рівномірно забарвлена.
Забарвлення бурого ведмедя дуже мінлива, причому не тільки в різних частинах ареалу, а й у межах одного району. Колір хутра варіює від світло-палевого до синюватого і майже чорного. Самою звичайною є бура форма. У грізлі Скелястих гір волосся на спині можуть бути білими на кінцях, створюючи враження сірого або сивого відтінку вовни. Цілком шпакуватою-біле забарвлення зустрічається в бурих ведмедів в Гімалаях, а блідий рудувато-бурий в Сирії. У ведмежат на шиї та грудях бувають світлі відмітини, які з віком зникають.
Линька у бурих ведмедів відбувається двічі - восени і навесні. Весняна триває довго і найбільш інтенсивно йде в період гону. Осіння линька йде повільно і непомітно, закінчуючи до періоду залягання в барліг. Є відомості про те, що в осінній період вага особливо великих особин перевищує 700 кг.
Бурий ведмідь - лісове тварина. Звичайні місця його проживання в Росії - суцільні лісові масиви з буреломом і гару з густою порослю листяних порід, чагарників і трав; може заходити і в тундру, і у високогірні ліси. У Європі він віддає перевагу гірським лісам; в Північній Америці частіше зустрічається на відкритих місцях - в тундрі, на альпійських луках і на узбережжі.
Тримається ведмідь звичайно поодиноко, самка - з ведмежатами різного віку. Самці і самки територіальні, індивідуальна ділянка в середньому займає від 73 до 414 км2, причому у самців він приблизно в 7 разів більше, ніж у самок. Межі ділянки позначаються запаховими мітками і «задираками» - подряпинами на примітних деревах. Інколи здійснює сезонні кочівлі; так в горах бурий ведмідь, починаючи з весни, годується в долинах, де раніше сходить сніг, потім йде на Лису гору (альпійські луки), потім поступово спускається в лісовий пояс, де встигають ягоди та горіхи.
Бурий ведмідь ловить рибу
Бурий ведмідь всеїдний, але раціон у нього на 3 / 4 рослинний: ягоди, жолуді, горіхи, коріння, бульби і стебла трав. У неврожайні на ягоди роки в північних областях ведмеді відвідують посіви вівса, а в південних - посіви кукурудзи; на Далекому Сході восени годуються в кедровники. У його раціон також входять комахи (мурахи, метелики), черв'яки, ящірки, жаби, гризуни (миші, бабаки, ховрахи, бурундуки), риби і хижаки. Влітку комахи та їх личинки часом складають до 1 / 3 раціону ведмедя. Хоча хижацтво не є примарной стратегією бурих ведмедів, вони добувають і копитних - козуль, ланей, оленів (карібу, благородний олень, лань, пампасовий олень, лось), козерогів і кабанів. Грізлі іноді нападають на вовків і ведмедів-барібалу, а на Далекому Сході бурі ведмеді можуть полювати на гімалайських ведмедів і тигрів. Бурий ведмідь любить мед; поїдає падаль і часом забирає здобич у вовків, пум і тигрів. Сезонним об'єктом живлення служить риба під час нересту (прохідні лососеві), ранньою весною - кореневища, у грізлі, що мешкають в околицях скелястих гір, влітку - метелики, які ховаються в горах серед каменів від літньої спеки. Коли риба лише починає прибувати на нерест, ведмеді з'їдають спійману рибу цілком, потім починають поїдати тільки найжирніші частини - шкіру, голову, ікру та молочко. У бідні кормами роки ведмеді часом нападають на домашню худобу, розоряють пасіки. Самці можуть полювати на дитинчат власного виду, вважаючи за краще самців як потенційних конкурентів у майбутньому.
Активний бурий ведмідь протягом усього дня, але частіше вранці та ввечері.

Категорія: Опис тварин | Додав: AndriyKinder (10.04.2011)
Переглядів: 16446 | Коментарі: 1 | Теги: ссавець, фінляндія, Ведмідь, хижак, бурий, Скандинавія | Рейтинг: 3.8/9
Всього коментарів: 1
1 егор  
0
круто супер сайт

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Для користувачів
Привет: Гость

Сообщения:

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Категорії розділу
Мої статті [7]
Новини [3]
Політика [1]
Скандали [0]
Гламур [0]
Анекдоти [0]
Офіс [0]
Здоров'я [0]
Кримінал [0]
спорт [0]
Опис автомобілів [0]
Опис мотоциклів [2]
Опис ігор [1]
Опис тварин [6]
Для автомобілістів [11]
Веб-Мастерам [3]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний хостинг uCoz