Четвер, 28.03.2024, 16:26
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
manki.at.ua
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 106
Форма входу
Пошук
Block title
Головна » Статті » Опис тварин

Ягуар
Ягуар (Panthera onca) - вид хижих ссавців сімейства котячих, один з чотирьох представників роду пантера, який відноситься до підродини великих кішок. Єдиний представник роду на території Північної і Південної Америки. Третій за розміром у світі, і найбільший в Новому світі представник сімейства котячих. Ареал виду простягається від Мексики на південь до Парагваю і півночі Аргентини.
Довжина тіла без хвоста 120-185 см, хвіст 45-75 см, маса 36-113 кг, в основному 60-90 кг, в окремих випадках до 120 кг. Рекорд у природі становить 158 кг. Самка на 20% менше і легше. Висота в загривку складає 68-76 см, рідко до 81 см.
Ягуар є єдиним представником роду Panthera на території Нового Світу. Молекулярно-філогенетичні і палеонтологічні дані, отримані з використанням різних методів, підтверджують тісні родинні зв'язки між ягуаром та іншими представниками роду Panthera і доводять, що він, поряд з іншими представниками роду і димчастим леопардом мали спільного предка, що жив на землі між 6 і 10 млн . років тому. Основні морфологічні ознаки свідчать, що ягуар найближче родинно пов'язаний з леопардом. Викопні рештки вимерлих видів роду, таких як європейський ягуар і американський лев, поєднують в собі характерні ознаки і лева і ягуара.
Ареал ягуара тягнеться від Центральної Америки до боліт і сельви Мату Гросу, а також півночі Аргентини. Найкрупніші ягуари мешкають в бразильському штаті Мату-Гросу. Ягуари повністю винищені в Сальвадорі та Уругваї.
Основні місця проживання ягуара - тропічні дощові ліси і злаковникі, але звір зустрічається і в семіарідних районах, зарослих ксерофітними чагарниками. Його зустрічали в гірських лісах, на висоті до 2,000 м, і на океанському узбережжі, де хижак відшукує і викопує черепашачі яйця.
Зараз ареал ягуара скоротився до третини від початкового.

Спосіб життя ягуарів одиночний. Як і всі хижі кішки, ягуари - територіальні звірі; площа території одного ягуара займає від 25 (у самок) до 100 квадратних кілометрів, в залежності від ландшафту і кількості дичини, а також статевої приналежності звіра. Як правило, мисливська ділянка самця нагадує за формою трикутник. На своїй території самець полює 3-4 дні в певному районі, а потім переходить на іншу ділянку. Крім того, звір навідується до певних «прикордонних точок» через кожні п'ять або п'ятнадцять днів. З цієї причини ягуар є справжнім бродягою, постійно «хитається» по сельві. Ягуар украй нетерпимий до інших котячих (зокрема, до пумам) на своїй території, але досить миролюбний до своїх родичів і мисливські території ягуарів часто перетинаються.
Ягуар є сутінковим хижаком. Його найактивніший мисливські годинн припадають на час після заходу сонця (приблизно з 18:30 до 21:30) і перед світанком (з 03:00 до 06:00).
Основна його здобич - капібари і копитні на зразок оленів Мазама, пекарі та тапірів, але він нападає також на птахів, мавп, лисиць, змії, гризунів. Полює ягуар і на черепах - його могутні щелепи здатні розкусити їх панцир. На відміну від пуми, ягуар охоче і часто нападає на худобу. Хижак відмінно плаває і рідко упускає жертву, яка шукає порятунку у воді. Він також викопує з піску на побережжі океану черепашачі яйця, іноді кидається на сплячих алігаторів або вихоплює з води рибу.
Основний метод полювання ягуара - це засідка у високій траві або на дереві. Зазвичай таку засідку він влаштовує на березі водоймища в траві або на стежках, ведучих до водопою. При нападі на жертву ягуар, як правило, стрибає на неї із спини або з боку, хапаючи за шию. Найчастіше при атаці худоби ягуар прагне повалити жертву, яка сильно, а іноді й смертельно, травмується у момент падіння. У більшості корів, загиблих після атаки ягуарів, були зламані шийні хребці в результаті падіння, а голови при цьому майже закинуті на спину. На відміну від інших крупних котячих, ягуар іноді прокушує жертві череп. Якщо жертва виявила хижака і рятується втечею, ягуар ніколи її не переслідує.
Мисливці Бразилії приписують ягуарові здатність гіпнотизувати свою жертву.
У неволі ягуар доживає до 22-25 років.

Категорія: Опис тварин | Додав: AndriyKinder (10.04.2011)
Переглядів: 13277 | Коментарі: 1 | Теги: фауна, південна америка, Мексика, кішки, флора, Ягуар, аргентина., північна америка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Для користувачів
Привет: Гость

Сообщения:

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Категорії розділу
Мої статті [7]
Новини [3]
Політика [1]
Скандали [0]
Гламур [0]
Анекдоти [0]
Офіс [0]
Здоров'я [0]
Кримінал [0]
спорт [0]
Опис автомобілів [0]
Опис мотоциклів [2]
Опис ігор [1]
Опис тварин [6]
Для автомобілістів [11]
Веб-Мастерам [3]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний хостинг uCoz