Понеділок, 19.08.2019, 12:09
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
manki.at.ua
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 104
Форма входу
Пошук
Block title
Головна » Статті » Опис тварин

Опис білки
Білки - рід гризунів, сімейства білячих. Крім власне роду білками називають ще цілий ряд представників сімейства білячих з родів - бурундуковие білки, пальмові білки та багатьох інших. Етод рід об'єднує в себе близько 30 видів, поширених в Європі, Північній і Південній Америці і в помірному поясі Азії.
Має видовжене тіло з пухнастим довгим хвостом, вуха довгі, колір темно-бурий з білим черевцем, іноді сірий (особливо взимку). Водяться всюди, крім Австралії. Білка є джерелом цінного хутра.
Уявлення про білку відповідає в загальних рисах всіх 30-ти видів цього роду. Довжина тіла білок буває 20-32 см, довжина хвоста 19-31 см. Маса від 180 до 1000 г. Забарвлення варіює не тільки від виду до виду, але і в межах одного виду залежно від району, сезону, віку або просто від індивідуальності звірка. Звичайна білка може бути рудою, попелястою, майже чорної і т. д. Більшість видів Sciurus не має пензликів на вухах. Вони є лише у звичайної білки і в північноамериканської. Білки помірних широт два рази на рік линяють, але хвіст линяє за цей період тільки один раз. Зимове хутро у білок з холодних районів сильно відрізняється від літнього. Всі білки харчуються різноманітним рослинним кормом: деревними насінням, ягодами і фруктами, горіхами, грибами, нирками і пагонами, корою і лишайниками. До рослинної їжі додаються тваринні корми: комахи та інші дрібні безхребетні, яйця птахів, ящірок і змій, пташенята і навіть дрібні гризуни і ящірки. Звичайна білка, як і інші види цього роду типово деревна тварина. Вона чудово лазить по гілках і легко перестрибує з одного дерева на інше. У разі необхідності білка може без шкоди для себе стрибнути з вершини високого дерева на землю. Білка влаштовує гніздо в дуплах або гілках дерев. Гніздо з гілок має форму кулі з бічним входом. Зсередини таке гніздо (гайна) вистелена м'яким рослинним матеріалом. Відомі випадки пристрої білками своїх сховищ в шпаківнях і навіть в будівлях людини.

Звичайна білка, а також північноамериканські сіра білка і лисяча білка два рази на рік, протягом весни і літа, приносять дитинчат. Вагітність триває від 38 до 44 днів. У звичайної білки в одному виводку буває від 3 до 10 білченяти. У сірій білки від 1 до 5, частіше всього 3-4. Саме ця кількість характерно для переважної більшості видів цього роду. Більчата з'являються на світ сліпими і голими. Протягом 6 тижнів вони перебувають у гнізді, харчуючись молоком матері. Коли самка відлучається з гнізда, вона накриває дітей м'якої вистилки. Тому при будь-яких спробах вигодувати білченяти штучно, за допомогою соски, слід пам'ятати про необхідність для них постійно теплого притулку. Через місяць після народження більчата відкривають очі. Вони стають дорослими через 10-12 місяців після народження. Для деяких південних видів білок, зокрема для мешкає у нас в Закавказзі перської білки, вказується до трьох виводків на рік. Різні види білок поширені майже по всіх лісах півночі Азії і Європи, а також представлені великою кількістю видів в Північній, Центральній і Південній Америці, від Канади до Аргентини. Багато хто з нас звикли пов'язувати образ білки з хвойним засніженим лісом. Це справедливо лише частково. Так, перська білка характерна для горіхових і каштанових лісів за участю різноманітних плодових порід. Латинська назва цього виду перекладається як «ненормальна білка», що пов'язано з відсутністю у неї у верхній щелепі малого Передкорінні зуба. Перська білка поселяється в дуплах або навіть у притулках на поверхні землі, під корінням великих дерев.

Переважно з листяними породами пов'язана сіра білка. Багато ж тропічні види - звичайні мешканці вічнозелених або частково листопадних (в сухий сезон) тропічних ландшафтів з пальмами, ліанами і ін Звичайна білка останнім часом акліматизована в лісах Криму, Кавказу і Тянь-Шаню. У багатьох цих місцях вона швидко розмножилася і навіть подекуди шкодить садам і лісах. Сіра білка завезена у XVIII ст. до Великобританії. З тих пір вона там широко розселилася і стала витісняти споконвічного мешканця звичайну білку (англійці називають останню червоною білкою). Багатьох білок помірних і північних широт промишляють через їх шкірок. Особливу цінність представляють білки-телеутка. Так називають великих, переважно серохвостих білок. Забарвлення зимового хутра телеуток дуже світла, сріблясто-сіра, пензлика на вухах руде або чорнуваті. Телеутка - це не окремий вид і навіть не підвид (серед них виділено два підвиди), а більш-менш однорідна за якістю хутра група всередині ареалу нашої звичайної білки. Майже всі білки, навіть живуть у тропіках, запасають у дуплах або під корінням дерев та в інших затишних місцях різний корм, який використовують в найбільш голодний сезон. Звичайна білка в роки неврожаю шишок та інших деревних насіння може здійснювати далекі масові кочівлі. За врожаю шишок можна передбачити «урожайні» по білці роки. На білок полюють не тільки через хутра. У тропіках, де шкурка білок не представляє цінності, більшою мірою їх переслідують через смачного м'яса.


Категорія: Опис тварин | Додав: AndriyKinder (10.04.2011)
Переглядів: 28527 | Коментарі: 3 | Теги: Білкт, гризуни, Сімейство білячих, Пальмові білки | Рейтинг: 4.7/6
Всього коментарів: 3
3 юля  
клас

2 влад  
спасибо сайту

1 вика  
яка пушистенька яка гарнюня яка мілашка

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Для користувачів
Привет: Гость

Сообщения:

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Категорії розділу
Мої статті [7]
Новини [3]
Політика [1]
Скандали [0]
Гламур [0]
Анекдоти [0]
Офіс [0]
Здоров'я [0]
Кримінал [0]
спорт [0]
Опис автомобілів [0]
Опис мотоциклів [2]
Опис ігор [1]
Опис тварин [6]
Для автомобілістів [11]
Веб-Мастерам [3]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019 | Безкоштовний хостинг uCoz